Google Pay’den ücretli yenilik

Google Pay, Hint kullanıcılar tarafından yaygın olarak kullanılan bir çevrimiçi ödeme uygulaması, PhonePe ve Paytm’in izinden giderek tüketicilere önceden yüklenmiş hat dolumları için ek ücret uygulamaya başladı. Uygulama, 60 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla Hindistan’da en popüler ikinci ödeme uygulaması konumunda. GPay olarak da bilinen bu program, özellikle P2M ve P2P UPI işlemleri ile tanınmakta.

Daha önce, tüketiciler sadece telekom operatörünün hizmet için talep ettiği miktarı ödemek zorundaydı, bu da hizmeti tamamen ücretsiz hale getiriyordu. Görünüşe göre Google, Hindistan’ın milyarlarca dolarlık dijital ödeme endüstrisinden para kazanmanın yollarını araştırıyor.

Google Pay’den ücretli yenilik

Google Pay, mobil hat dolum işlemlerinde kolaylık ücreti almaya başladı. Son raporlara göre, Google Pay üzerinden mobil ön ödemeli planlarını dolduran kullanıcılar, yakında 3 rupiye kadar kolaylık maliyetlerine tabi olabilir. Google’ın bu yola katılmasıyla, kolaylık maliyetlerinden kaçınmanın tek yolu, dolum planlarını operatörün web sitesi üzerinden satın almak gibi görünüyor.

Şu anda Google Pay, bu maliyetleri sadece mobil hat dolumları için uyguluyor; faturaların ödenmesi gibi diğer işlemler ise hala ücretsiz. Google Pay’de, ticari ve kişisel kullanım için UPI işlemlerinde ek ücret bulunmuyor.

Google, henüz yeni kolaylık ücreti düzenlemesini resmi olarak açıklamadı. Ancak, 10 Kasım 2023’te, Google, Hindistan için Hizmet Şartlarını sessizce değiştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir