Abu Dabi’de Küresel Medya Kongresi düzenleniyor

Abu Dabi Ulusal Sergi Şirketi (ADNEC) ve Emirlik Haber Ajansı (WAM) ortaklığında gerçekleştirilen kongre, yapay zekâ sohbet robotunun interaktif uygulamasıyla başladı. Kongrenin açılış konuşmasını yapan BAE Hoşgörü Bakanı Şeyh Nahyan bin Mübarek Al Nahyan, dünyanın birçok yerinden gelen medya uzmanları ve ziyaretçilere teşekkür ederek, geçen yıl olduğu gibi bu sene de kongrenin yoğun ilgiyle karşılandığını belirtti.

“SOSYAL MEDYA YENİ BİLGİ ORTAYA KOYUYOR”

Medyanın gücü ve önemine değinen Al Nahyan, gün geçtikçe gelişen teknolojinin insanoğlunun günlük yaşamına katkıları bulunduğunu, hoşgörü ve barış içinde yaşamanın önemini anlamaya yardımcı olduğunu söyledi. Al Nahyan, medyanın yumuşak güç olduğuna, toplumlarda farkındalık yaratma gücü bulunduğuna, geleceği şekillendirmede rol oynadığına dikkati çekti. Medyanın, iklim krizi ve iklim değişikliği hakkında farkındalık oluşturduğunu anlatan Al Nahyan, “Sosyal medya, bireyler olarak bizlere yeni dünyanın kapılarını açıyor ve birçok yeni küresel ağ veya bilgi ortaya koyuyor.” dedi.

KONU YAPAY ZEKA

Küresel Medya Kongresi Başkanı, WAM Genel Müdürü H.E Mohamed Al Rayssi de kongrenin medya uzmanları için büyük fırsat olduğunu vurgulayarak, oturumlarda yapay zekâ, sürdürülebilirlik ve spor medyası konularının ele alınacağını kaydetti. “Medya Sektörünün Geleceğini Şekillendirmek” sloganıyla 127’den fazla oturumda, dijital teknolojiler ve yapay zekâ başta olmak üzere birçok konu ele alınacak.

KONGRE 16 KASIM’A KADAR DEVAM EDECEK

Çok sayıda medya uzmanının yer alacağı Küresel Medya Kongresi, 16 Kasım’a kadar sürecek.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x