Edin Dzeko: Bu armanın savaşçılarıyız!

Edin Dzeko hedeflere ulaşabilmek için çok çalıştıklarını dile getirdi. FBTV’ye röportaj veren sarı-lacivertli takımın kaptanı şunları söyledi:

– Ligde ve Konferans Ligi’nde birinciyiz. Sezon başında çok fazla maç kazandık. Son maçlarda ise 2 mağlubiyet ve bir beraberliğimiz var. Dünyada hiçbir takım her maçını kazanamaz. Önemli olan bu tarz mağlubiyetler sonrası neleri yanlış yaptığınızı, neleri daha iyi yapabileceğinizi görmektir.
 
– Sadece maçlarda değil, haftanın başından sonuna kadar her gün çok sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Her maç yüzde 100’ümüzü vermek istiyoruz ki ben en önemlisinin bu olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bizler Fenerbahçe armasının savaşçılarıyız. Hedefimize ancak birlik olursak ulaşabiliriz.

“BİZLE OLMALARI ÖNEMLİ”

– Taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Hata yaptığımızda da iyi oynamadığımız zaman da onların desteğine ihtiyacımız var çünkü zor anlarda birlikte olmamız gerekiyor. Zor anlar olacaktır, hatalar olacaktır, negatif anlar olacaktır. Onların bizim yanımızda olması çok önemli.

– Takımda şu an pozitif bir hava var. Takımdaki herkes hedeflere inanıyor. Hem evimizde oynadığımız maçlarda hem dışarıda oynadığımız maçlarda görüyorum ki taraftarlarımız da bizlere inanıyorlar. Bu şekilde devam etmelerini istiyorum. Takımımız hazır.

– Yoğun takvim işimizin bir parçası. Büyük takımlar her maçı kazanmak için oynarlar ve Avrupa’da da mücadele ederler. Bu sebeple 3 veya 4 gün sonra bir maç daha oynamanız gerekir. Buna alışkın oyuncular için bunun normal olduğunu düşünüyorum. Oynayacağımız her maç bizim için önemli. 

– Konferans Ligi’nde grup aşamasının sonuna geldik. İki maçımız daha var. Grubu lider bitirmek bizim için çok önemli. Grubu lider bitirirsek mart ayı geldiğinde iki maç az oynamış olacağız. Rakip fark etmeksizin her maç 3 puan. Dolayısıyla oynayacağımız her maç çok önemli.

“TÜRKİYE LİGİ ÇOK İYİ”

“Şimdiye kadar birçok farklı ligde oynadım. Türkiye Süper Ligi’ni son oynadığım Serie A ile kıyaslamam gerekirse orada futbol biraz daha taktiksel. İtalyan takımlarının defanslarını geçmek biraz daha zor. Ama Türkiye Ligi de şu ana kadar gördüklerimi değerlendirirsem çok iyi bir lig. Burada her takım futbol oynamak istiyor. Geriden oyun kurmak istiyorlar. Bu durum zaman zaman onlara zorluklar çıkarabiliyor çünkü hata yaptıkları zaman gol yiyebiliyorlar.”

“Henüz hiçbir şey başarmadık. Önümüzde savaşacağımız ve daha iyi olmamız gereken daha çok maç var. Milli ara bittikten sonra yeni bir aya gireceğiz ve belki de şu ana kadar oynadığımız aylar içerisindeki en önemli ay olacak. Çünkü önemli maçlarımız olacak Süper Kupa da dahil olmak üzere. Umarım bu milli arada burada kalan oyuncular en iyi şekilde dinlenmiştir ve umarım milli takımlarına giden oyuncular çok fazla yorulmadan dönerler çünkü herkese ihtiyacımız var.”

“UZUN BİR YOLUMUZ VAR”

“Hepimiz aynı hedef için buradayız. Birbirimize karşılıklı saygı duyuyoruz. İnsanlar içeriye bazı negatif durumlar sokmaya çalışabilirler ama biz büyük takımsak bunun üstesinden gelmeyi bilmeliyiz. Sezon yeni başladı, uzun bir yolumuz var. Bu tarz şeylere hazırlıklı olmamız gerekiyor. Burası çok büyük ve geleneksel bir kulüp. Evet kadroda eksik oyuncularımız oldu ancak onların yerini dolduracak, onlar olmadığında takıma yardım edecek çok fazla kaliteli oyuncumuz var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x